Okna PCV Madoń Oświęcim Chrzanów Trzebinia

ISTNIEJEMY OD 1991 ROKU - to mówi samo za siebie NISKA CENA - sprawdź sam! OSZCZĘDNOŚĆ - zobacz, ile zyskasz JAKOŚĆ  potwierdzona cerfyfikatami MONTAŻ I SERWIS dla klientów
okna pcv

Okna PCV - Oświęcim i okolice

Podstawowym systemem profili z PCV w naszej ofercie jest system CLASSIC – pięciokomorowy, dwuprzylgowy, z uszczelkami przylgowymi współpracującymi z bocznymi płaszczyznami ościeżnicy (wewnętrzna) i skrzydła (zewnętrzna). Oferowany przez nas system umożliwia wykonanie okien i drzwi jedno – i wieloskrzydłowych. System umożliwia otwierananie okien (i drzwi) do wewnątrz i na zewnątrz.

33 846 12 27
Zadzwoń do nas i powiedz, że dzwonisz ze strony www, a otrzymasz rabat na okna i drzwi!

Okna PCV dla każdego

Produkcja, montaż i sprzedaż stolarki PCV to jedna z naszych głównych działalności usługowych. W oferowane przez nas ekologiczne okna, drzwi i rolety od wielu lat zaopatrują się liczni klienci, doceniający ich estetykę i technologiczną perfekcję. Jako producent stolarki zapewniamy wysoką jakość produktu, gwarancję i serwis montażowy.

Dlaczego stosujemy profile okienne Aluplast?

okna pcv libiąż
Popularność profili okiennych PCV (infookno.pl)

 

Cechy naszych okien PCV

  • Estetyka - oryginalny kształt listwy przyszybowej nadaje oknu niepowtarzalny charakter
  • Funkcjonalność - 15 stopniowe skosy dla lepszego odprowadzenia wody podczas opadów
  • Szczelność - 8 milimetrowe zachodzenie skrzydła na ramę gwarantuje odpowiednią szczelność nawet po wielu latach eksploatacji
  • Bezpieczeństwo - rowek okuciowy przesunięty o 13 mm w stosunku do wewnętrznej powierzchni ościeżnicy stanowi lepsze zabezpieczenie przed włamaniem
  • Wygoda - specjalnie wyprofilowany kształt ułatwia odprowadzenie wody oraz utrzymanie okna w czystości
  • Funkcjonalność - dodatkowa przegroda zewnętrznej komory ułatwia wykonanie otworów odwadniających
  • Szczelność i estetyka - specjalna konstrukcja uszczelek EPDM gwarantuje wysoką szczelność, oraz estetykę
  • Sztywność - wzmocnienia stalowe o dużym przekroju zapewniają sztywność nawet nietypowym konstrukcjom

Dostępne kolory okien PCV (oferta: Oświęcim i okolice)

Większość oferowanych profili występuje w wersji okleinowanej jedno- i dwustronnie foliami dekoracyjnymi. Profile okleinowane dwustronnie wykonane są z PCV barwionego w masie.

drzwi pcv

Tagi: okna, drzwi, Oświęcim, Chełmek, Libiąż, Chrzanów, Madoń, Oświęcim, Libiąż, okna Kraków, okna pvc, okna pcv, pcv,okna pcv kraków i okolice

Krótko o mieście Oświęcim:pokaż schowaj

Oświęcim

(niem. Auschwitz, jid. Oshpitizin, rom. Auszwica) – miasto i gmina w województwie małopolskim, w powiecie oświęcimskim (jego siedziba). W mieście znajduje się również siedziba władz gminy wiejskiej Oświęcim. Miasto znajduje się przy ujściu Soły do Wisły. Według danych z 30 czerwca 2009 miasto miało 40 292 mieszkańców[2], co plasowało go na czwartym miejscu wśród miast województwa małopolskiego.

W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa bielskiego. Oświęcim leży w centrum Kotliny Oświęcimskiej, pomiędzy Pogórzem Karpackim a Wyżyną Śląską. Z okolicznymi regionami – Małopolską, Górnym Śląskiem, Żywiecczyzną i Śląskiem Cieszyńskim – łączą dogodne połączenia kolejowe, drogowe i wodne.

Oświęcim jest polską nazwą miejscowości o 800-letniej historii. Pisownia wyrazu potwierdza jego słowiański charakter[4]. Etymolodzy zaliczają go do nazw dzierżawczych (Oświęcim – gród Oświęcima). W zachowanych materiałach nazwa "Oświęcim" występuje w różnych językach – polskim, czeskim, niemieckim lub łacińskim, np.:(Ospenchin (1217 r.), Osvencin (1280 r.), Hospencin (1283 r.), Osswetem (1290 r.), Uspencin (1297 r.), Oswentim (1302 r.), Wswencim (1304 r.), Auswintzen (1312 r.), Oswiecim (1314 r.), Oswencin (1327 r.), Auswieczin (1372 r.), Awswiczin (1372 r.), Uswiczin (1400 r.). Spotykamy się także z innymi przekazami: Ossvancin, Osvencim, Osvenczyn, Osvacim, Osswanczyn, Ossvijancin, Osswancin, Oswęcim, względnie Ossvencim. W łacinie nazwa zapisywana była jako Osswencimen lub Osviecimensis. Jako że Oświęcim był ważnym ośrodkiem handlowym, niemieccy kupcy oraz osadnicy nadawali mu swoją, niemieckojęzyczną nazwę – Auswintz, co znalazło odzwierciedlanie w XIV-wiecznych dokumentach książąt opolskich i cieszyńskich. Niemiecka nazwa miasta Auschwitz zaczęła się pojawiać już w XV wieku na różnych mapach geograficznych niemieckojęzycznych, w słownikach i opracowaniach historycznych. W okresie zaboru austriackiego tj. w latach 1772-1918 widniała w dwujęzycznych dokumentach, Oświęcim z polskiej wersji był w niemieckim tłumaczeniu miastem Auschwitz. Po włączeniu do Rzeszy Niemieckiej okupant zmienił nazwę z polskiej ponownie na niemiecką. Dlatego w nazwie Konzentrationslager pojawiła się niemiecka nazwa Oświęcimia. Zaraz po zajęciu Oświęcimia przez Armię Czerwoną (27 stycznia 1945) miastu przywrócono jego polską nazwę.
Położenie[edytuj]

Miasto Oświęcim stanowi 7,46% powierzchni powiatu.

Sąsiednie gminy: Chełmek, Libiąż, Oświęcim.

Herb miasta Oświęcim – historyczny herb miasta Oświęcimia stanowi: „W polu błękitnym pośrodku tarczy kamienna biała wieża o poszerzonej podstawie, o pięciu blankach, z wysokim trapezowym dachem z czerwonych dachówek. Na szczycie dachu dwie złote gałki rozmieszczone po obu jego stronach na jednym poziomie. W wieży – jeden pod drugim – dwa czarne prostokątne, w górze zaokrąglone, okienne otwory. Obok wieży, po obu jej stronach, złote pół orły na błękitnym tle symbolizujące przynależność do dawnego Księstwa Opolskiego i Śląska, odwrócone od siebie głowami. Tarcza herbowa bez bordiury.”
Flaga miasta Oświęcimia – flagą miasta Oświęcimia jest prostokątny płat tkaniny o bokach w stosunku 5:8. Na błękitnym tle płatu flagi umieszczony jest, na jej środku, herb miasta Oświęcimia bez bordiury. Wielkość herbu (wysokość, szerokość) stanowi połowę krótszego boku flagi. Flaga masztowo-dekoracyjna ma herb miasta Oświęcimia, umieszczony w górnej części płatu flagi.
Hejnał miasta Oświęcimia – hejnałem miasta Oświęcimia są pierwsze cztery takty Poloneza Weselnego Aleksandra Orłowskiego.
Logo Oświęcimia – znak promocyjny miasta zbudowany z logotypu "Miasto Oświęcim" oraz znaku graficznego przedstawiającego podrywającego się do lotu ptaka – białego gołębia (symbol pokoju). Tło przedstawia dwie postacie, w różnych odcieniach, symbolizujące jedność ras. Logo zostało stworzone na potrzeby kreowania nowego wizerunku: "Oświęcim – Miasto Pokoju".
Historia[edytuj]

Miasto ma ponad 800-letnią historię i należy do najstarszych piastowskich grodów kasztelańskich w Polsce. Według zachowanych dokumentów około 1179 r. gród oświęcimski został przekazany przez Kazimierza Sprawiedliwego na rzecz swojego bratanka Mieszka Plątonogiego, księcia opolskiego i raciborskiego. Od tego momentu losy miasta będą związane z dziejami Śląska i Małopolski, a w XIV w. nawet z historią Korony Czeskiej.

Za rządów księcia opolskiego Władysława I (ok. 1272 r.) Oświęcim otrzymał lwóweckie prawa miejskie. Potwierdzono je 3 września 1291 rozszerzając dodatkowo o nowy przywilej gospodarczy i sądowniczy. W 1281 roku ziemia oświęcimska weszła w skład nowo powstałego księstwa cieszyńskiego, a w latach 1312-1317 powstało niezależne księstwo oświęcimskie, którego władcą był książę Władysław. W 1327 roku księstwo zostało uzależnione od Czech na ponad wiek. W 1445 r. nastąpił jego podział na księstwa: oświęcimskie, zatorskie i toszeckie. W 1457 książę Jan sprzedał księstwo oświęcimskie królowi polskiemu Kazimierzowi Jagiellończykowi, dzięki czemu Oświęcim znów wrócił do granic Polski.

W okresie wojen szwedzkich Oświęcim został poważnie zniszczony, a wraz z I rozbiorem Polski w 1772 ziemia oświęcimska została wcielona do zaboru austriackiego, aż do 1918 roku. Cesarz austriacki tytułował się między innymi jako Książę Oświęcimia. W latach 1929-1931 miasto było siedzibą powiatu, ale w 1932 r. powiat oświęcimski zlikwidowano.

(wikipedia.pl)

schowaj
zobacz mapkę dojazdu

okna pcv
okna pcv
Aprobata techniczna
- jest dokumentem wydanym przez Instytut Techniki Budowlanej potwierdzającym pozytywną ocenę techniczną przydatności wyrobu do stosowania w budownictwie, uzależnioną od spełnienia określonych wymagań przez obiekty budowlane, w których wyrób może być stosowany. Aprobaty Techniczne ITB udzielane są na wniosek producenta lub grupy producentów wyrobu budowlanego, a w przypadku zestawu wyrobów budowlanych - na wniosek podmiotu kompletującego zestaw. Europejskie aprobaty techniczne (ETA) stanowią - podobnie jak normy zharmonizowane - dokumenty odniesienia w procedurze oceny zgodności pozwalającej na oznakowanie CE wyrobów budowlanych.

Słownik branżowy