Okna PCV Madoń Oświęcim Chrzanów Trzebinia

ISTNIEJEMY OD 1991 ROKU - to mówi samo za siebie NISKA CENA - sprawdź sam! OSZCZĘDNOŚĆ - zobacz, ile zyskasz JAKOŚĆ  potwierdzona cerfyfikatami MONTAŻ I SERWIS dla klientów
okna pcv

Okna PCV - Libąż i okolice

Podstawowym systemem profili z PCV w naszej ofercie jest system CLASSIC – pięciokomorowy, dwuprzylgowy, z uszczelkami przylgowymi współpracującymi z bocznymi płaszczyznami ościeżnicy (wewnętrzna) i skrzydła (zewnętrzna). Oferowany przez nas system umożliwia wykonanie okien i drzwi jedno – i wieloskrzydłowych. System umożliwia otwierananie okien (i drzwi) do wewnątrz i na zewnątrz.

33 846 12 27
Zadzwoń do nas i powiedz, że dzwonisz ze strony www, a otrzymasz rabat na okna i drzwi!

Okna PCV dla każdego

Produkcja, montaż i sprzedaż stolarki PCV to jedna z naszych głównych działalności usługowych. W oferowane przez nas ekologiczne okna, drzwi i rolety od wielu lat zaopatrują się liczni klienci, doceniający ich estetykę i technologiczną perfekcję. Jako producent stolarki zapewniamy wysoką jakość produktu, gwarancję i serwis montażowy.

Dlaczego stosujemy profile okienne Aluplast?

okna pcv libiąż
Popularność profili okiennych PCV (infookno.pl)

 

Cechy naszych okien PCV

  • Estetyka - oryginalny kształt listwy przyszybowej nadaje oknu niepowtarzalny charakter
  • Funkcjonalność - 15 stopniowe skosy dla lepszego odprowadzenia wody podczas opadów
  • Szczelność - 8 milimetrowe zachodzenie skrzydła na ramę gwarantuje odpowiednią szczelność nawet po wielu latach eksploatacji
  • Bezpieczeństwo - rowek okuciowy przesunięty o 13 mm w stosunku do wewnętrznej powierzchni ościeżnicy stanowi lepsze zabezpieczenie przed włamaniem
  • Wygoda - specjalnie wyprofilowany kształt ułatwia odprowadzenie wody oraz utrzymanie okna w czystości
  • Funkcjonalność - dodatkowa przegroda zewnętrznej komory ułatwia wykonanie otworów odwadniających
  • Szczelność i estetyka - specjalna konstrukcja uszczelek EPDM gwarantuje wysoką szczelność, oraz estetykę
  • Sztywność - wzmocnienia stalowe o dużym przekroju zapewniają sztywność nawet nietypowym konstrukcjom

Dostępne kolory okien PCV (oferta: Libiąż i okolice)

Większość oferowanych profili występuje w wersji okleinowanej jedno- i dwustronnie foliami dekoracyjnymi. Profile okleinowane dwustronnie wykonane są z PCV barwionego w masie.

drzwi pcv

Tagi: okna, drzwi, Oświęcim, Chełmek, Libiąż, Chrzanów, Madoń, Oświęcim, Libiąż, okna Kraków, okna pvc, okna pcv, pcv,okna pcv kraków i okolice

Krótko o mieście Libiąż:pokaż schowaj

Libiąż

(niem.Liebenzberg) miasto w woj. małopolskim, w powiecie chrzanowskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Libiąż. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa katowickiego.

Położone jest w sąsiedztwie miast: Jaworzno, Chrzanów, Oświęcim, Chełmek. W Libiążu znajduje się stacja kolejowa, z której odjeżdżają pociągi do Oświęcimia, Krakowa (także do Wieliczki przez Kraków); jest też jedno połączenie na dobę z Boguminem w Czechach.

Libiąż jest miastem przemysłowym. Na jego terenie znajdują się m.in. Kopalnia Węgla Kamiennego ZG "Janina", fabryka okien i profili PCW "Thermoplast", kopalnia dolomitu a także fabryka kostki brukowej "Libet". Libiąż należy do Jaworznicko-Chrzanowskiego Okręgu Przemysłowego.

Libiąż - historia

Pierwsza historyczna wzmianka na temat Libiąża pochodzi z "Kronik" Jana Długosza. Dotyczy ona przekazania w roku 1243 miejscowości Libiąż Wielki i Libiąż Mały w posiadanie Zakonowi Benedyktynek przez dotychczasowych właścicieli pochodzących z rodu Gryfitów. W trakcie swego rozwoju Libiąż przechodził kolejno w posiadanie różnych rodów. Po podziale Polski na dzielnice w 1138 przynależy do Księstwa Raciborskiego, zaś od XIV do XVI wieku do Księstwa Oświęcimskiego, tym samym do państwa czeskiego. W 1564 wchłonięty przez Królestwo Polskie. W 1795 trafia do zaboru austriackiego. W okresie międzywojennym w województwie krakowskim. Ścisłe związki z Ziemią Krakowską uwidoczniły się m.in. w tradycjach, obrzędach, gwarze, a także w sferze kultury materialnej (strój, zabudowa) tutejszych mieszkańców.

Ważnym faktem w dziejach Libiąża było ufundowanie przez hrabiego Wielopolskiego w 1735 roku w Libiążu Wielkim parafii rzymsko - katolickiej pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego. Do XIX wieku Libiąż był typową osadą rolniczą. Budowa linii kolejowej Kraków - Wiedeń stała się powodem migracji zarobkowej i osiedlaniem się ludności na tych terenach.

Momentem przełomowym w historii Libiąża stał się fakt odkrycia tutaj u schyłku XIX wieku bogatych złóż węgla kamiennego. Na początku XX wieku rozpoczęto budowę kopalni węgla kamiennego "Janina", w której od 1907 roku eksploatuje się ten surowiec. Otworzyło to nowe perspektywy przed Libiążem. Tutejsi mieszkańcy otrzymali zatrudnienie, a miejscowość zaczęła być atrakcyjna także dla ludzi z zewnątrz. Od tej pory rozpoczął się szybki rozwój gospodarczy i kulturalny osady. Przybywali wykwalifikowani robotnicy oraz sporo inteligencji. W tym czasie zmienił się także kształt urbanistyczny Libiąża. Wokół kopalni zaczęły powstawać nowe osiedla mieszkaniowe i obiekty użyteczności publicznej (szkoła, poczta i telegraf). Do wybuchu I wojny światowej trwał szybki i potężny rozwój miejscowości.

Po odzyskaniu niepodległości nastąpił dalszy rozwój urbanistyczny i gospodarczy. Powstały nowe szlaki komunikacyjne, linia elektryczna i budynki użyteczności publicznej. Okres międzywojenny to czas silnego rozwoju działalności samorządowej, której kontynuacja nastąpiła dopiero w 1990 roku.

Okres II wojny światowej i pierwsze lata powojenne zahamowały aktywność społeczną i samorządową. Dopiero dalszy rozwój kopalni "Janina" spowodował ponowny napływ ludności na te tereny. Zaowocowało to uzyskaniem w 1969 roku praw miejskich przez Libiąż.

W okresie II wojny światowej (wrzesień 1943 - styczeń 1945) na terenie Libiąża działał podobóz KL Auschwitz Janinagrube; więźniowie wykonywali prace przy wydobyciu węgla w kopalni "Janina"; w podobozie przebywało ponad 800 osób.

Obecnie w skład miasta i gminy Libiąż wchodzą: miasto Libiąż oraz dwa sołectwa - Żarki i Gromiec.

(wikipedia.pl)

schowaj
zobacz mapkę dojazdu

okna pcv
okna pcv
Rw
- współczynnik przenikalnosci akustycznej - zalecane: okna przy głównej ulicy- od 35 dB wzwyż, przy ulicy o dużym natężeniu ruchu- 30-35 dB, przy ulicy o małym natężeniu ruchu 25-30 dB.

Słownik branżowy